Büyü ve Vefkler

Vefk yani etkili dua günümüzde sıkıntıya düştüğümüzde faydalanabileceğimiz en büyük koruyuculardan birisidir.
Vefk islamda geçen bir çok alim tarafından kullanılmış ve kullanılmaya devam eden bir uygulamadır.
Vefk’in doğru icrası için öncelikle bu işlemi yapacak kişinin bu konuda bilinçli ve tecrübeli olması önemli bir etkendir.
Aksi taktirde vefkten yarar görmek yerine zarar görebilirsiniz. Bu sebeple vefk doğru kişiler tarafından yazılmalıdır.
Vefk yazılırken kişiden bazı bilgiler istenir. Bunlar anne adı, doğum tarihi, biliyorsa ve eminse göbek ismidir.
Bu bilgiler ebced hesabına göre sağdan sola , yukarıdan aşağıya yada çapraz bir şekilde yazılır. Burada sayıların birbirine denk olması önemli bir unsurdur.
Vefk kişiye özel hazırlandığından dolayı başka bir kimse üzerinde tesiri yoktur.

Bir çok kişi vefk ile muska arasında farkı merak etmektedir. Vefk kişiye özel olarak hazırlandığı için daha etkili bir yapıya sahiptir.
Muska zamanla kendi özelliğini kaybetse dahi vefk ise daha kalıcıdır. Bir çok kişi vefk’in doğru bir şey olup olmadığı ile ilgili farklı düşüncelere sahiptir.
Allah insanları iyi etmek, korumak ve daha bir çok tehlikeye karşı korumak için gönderdiği kitaplarından çeşitli dualar yer almaktadır.
Ve allah başınız sıkıştığında bu duaları kullanmamızı istemektedir. Vefk’te bu anlamda sakıncalı değildir.

Medyum Deste Hoca olarak bir çok kişiye vefk yazdım ve etkilerini kısa bir sürede allahın izniyle aldık.
Sizlerde bu konuda bir ihtiyaç sahibiyseniz yada aklınıza takılan çeşitli sorular var ise bana gönül ferahlığı ile danışabilirsiniz.

Vefk, tevafuk kelimesinin kökünden gelir.
Tesadüf; rast gelme, kendiliğinden olma, tedbirsiz meydana gelme.
Tevafuk; birbirine uygunluk, muvafık oluş, nizamlanmış biçimde birbirine uygun olmak.
Her iki kelime zıtlıkları ile birbirlerini tarif eder. Günlük hayatta tesadüf kelimesini çok kullanmamıza rağmen, gerçekte tesadüf yoktur, tevafuk vardır.
Yaratılışta ve devam eden hadiselerdeki pek çok noktadaki benzerlikler tesadüf değil, tevafuktur.
Başımıza gelen bazı olaylar karşısında çok defa şaşırır, hayrete düşer veya bazılarının yaptığı gibi kendimizi bir şey sanmaya başlarız.
Oysa başımıza gelen olay sadece kaderin kesiştiği noktada bir tevafuktur. Mesela, birisini aklımızdan geçirir veya anarız.
Andığımız veya aklımızdan geçirdiğimiz kişi ya bizi arar ya çıkagelir ya da başına bir şey gelir. Bunu hemen büyütüp kendimizi veli saymaya gerek olmadığı gibi o kimsenin başına gelen şeyin de bizimle alakası yoktur.
Bu yüzden kendimizi suçlu görmemiz de gerekmez.
Vefk; bir PROBLEMİN DÜZELMESİ için ya da HEDEFLENEN BİR MENFAATE ULAŞABİLMEK için gerekli enerjinin diğer bir noktaya transferini, ruhani varlıklar aracılığıyla mümkün kılan, kişiye özel en tesirli dua hazırlama şeklidir.
Vefk’in kelime anlamı; uygun gelme, uyma, mutabakat, muvafık olma, işi iyi gitme. Dini anlamı ise “etkili tesirli dua” demektir.

VEFK NASIL YAPILIR

Vefk; bir dörtgen içine birbirlerini kesen doğruların arasında meydana gelen dörtgenlere, belirli bir zamanda ve belirli şartlarla belli kurallara göre ve sayılar, harfler ve kelimelerin yazılmasıyla meydana gelen şekildir.
Üçgen ve daire şeklinde olanlar ender olarak kullanılırlar. Vefkin ayrıca Ateş, Toprak, Hava ve Su şekilleri de vardır. Vefklerdeki Ateş, Hava ve Su şekilleri Toprak şeklinin değiştirilmesiyle türetilir.
Vefk’lerin sütun ve satır hane toplamları eşit olur. Vefkler nereden toplanırsa toplansın aynı sayıyı verir. Hane toplamları eşit olmazsa yanlıştır. Vefkler 3’lü ve 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11’li olmak üzere hazırlanabilir.
3’lü (ZUHAL) Satürn
4’lü (EL-MÜŞTERİ) Jüpiter
5’li (EL-MERİH) Mars
6’lı (ES-SEM) Güneş
7’li (EZ-Zühre) Venüs
8’li (UTARİD) Merkür
9’lu (EL-KAMER) Ay
10’lu ve 11’li vefk,
7yıldızın dışında bir etkiye sahiptir.
Vefk’in iş görenleri “hadimi”leri vardır ve her yıldıza sufli ve ulvî olmak üzere bir görevli tayin edilmiştir. Vefkin çalışması için zor şart ve kurallar vardır.
Bunlar rastgele çizilmekle harekete geçmezler, bir dizi hesap gerektirir. İmam-ı Gazali 3’lü vefki kadınların doğumunu kolaylaştırmak için, 7’li vefki hafıza kuvveti sağlamak için kullanırdı.
Arapça alfabedeki her harfin sayısal bir değeri vardır. Yani Arapçada her harf bir rakama tekabül eder.
Bundan istifade edilerek çeşitli hesaplamalar yapılır. İşte yapılan bu hesaba “Ebced Hesabı” denir.
Alfabe düzeninin her bir harfinin bir rakama tekabül etmesi özelliğinden faydalanan Müslümanlar, bunu çeşitli sahalarda kullanmışlardır.
Vefk’te de Ebced hesabı kullanılır. Kişiye ve amaca özel hazırlanan Vefklerde kullanılan genellikle Kuran-ı Kerim ayetleri, talebin bizzat kendisi ve Allah’ın (C.C.) isimleridir.
Bazı özel durumlarda kişi ve şahıs isimleriyle beraber Esma, Ayetler, Sayılar ve bir çok kelimelerde kullanabilir.
Vefk için ebced ilmini, burçları, burçların özelliklerini, günler ve geceleri, burçların birbirleriyle olan dostluk ve düşmanlıklarını, yıldız saatlerini, yıldızların (gezegenlerin) tütsülerini, günlerin ve gezegenlerin görevlilerinin isimlerini ve vefkin derecelerinin hizmetlilerinin isimlerini bulma metodunu bilmek gereklidir.

VEFK GÜNAHMIDIR
Havâss İlmiyle MUSKA, TILSIM, VEFK haram mıdır? “Ameller, niyetlere göredir”. Örneğin; ayırma şer bir iştir ama adam bir hayat kadını bulmuş, bütün parasını, zamanını ona veriyor, evde çoluk-çocuk aç, kadını da her gün dövüyor … Şimdi; o hayat kadınından adam soğusa hanımına-çocuklarına karşı bağlansa ne günahı var, aksine yuva kurtarmanın sevabı var.
Herkesin evinde bıçak var, ara sıra adam öldürülüyor diye, bıçak haramdır diyebilir misiniz? Ne niyetle kullandığınız önemlidir.
Topkapı sarayında Efendimizin (S.A.V.) Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman ve Hz. Ali’nin eşyaları sergileniyor. Kılıç, kalkan ya da elbiselerinde Ayet, Tılsım ya da vefk vardır. Orada her biri döneminin en büyük alimleri tarafından yetiştirilen padişahların elbiselerinde tılsımlı, vefkli olmayan yok gibidir. Bunları zamanın en büyük âlimleri yazmışlardır.
Her şey o büyük kapıya arz olunur. İnsanlar bir evliya kabrine giderek dua ederler, asıl amaç o evliyanın hürmetine Cenab-ı Hakk’ın dileğini kabul buyurmasıdır. Orada medfun bulunan evliya da, üzerinde okunan Fatiha, Yasin hürmetine Cenab-ı Hakk’a, o ziyaretçi için dua eder. Bu Evliya Hazretlerinin ruhaniyetinden feyizlenmektir. İşte vefk ilmi de bunun yazılı olanıdır ve ruhani makamları harekete geçirir.
Vefk’in içinde Kur’an-ı Kerim’den Ayetler, Dualar, Hadisler, Kur’an ayetlerin belli bir ebced hesabıyla yapılmış çalışmaları ve Tılsımlar, Melek ve Ruhani ilimlerinden başka hiçbir şey yoktur. Bunları taşımanın da hiç kimseye zararı olmadığı gibi aksine tükenmez faydaları mevcuttur. Ancak toplumda küçümseniyor. Bu yüzden bizim birçok âlimlerimizin yazdığı kitaplar, kilitli kasalarda çürümeye terk ediliyor veya dış ülkelere kaçırılıyor. Bugün Nostradamus’un sahip olduğunu iddia ettiği bilgilerin Muhiddin-i Arabi Hazretlerinin kitaplarından çaldığı büyük bir gerçek … Bizim hangi Üniversitemizde İbn-i Sina tam olarak okutuluyor. İbn-i Sina nın kitapları dış devletlerde özel olarak okutuluyor.
Sizde herhangi bir probleminizin düzelmesini ya da hedeflenen bir menfaate ulaşmak istiyorsanız, Vefk’le arzu ettiğinize kavuşabilirsiniz…

error: Medyum Deste Hoca 0552 688 66 86
Open chat
1
Merhaba Deste hoca sitesine hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim ?
Powered by